Hakkımızda

Gebze Kiralık Vinç

Keskin Platform Merkezi Gebze`de bulunan bir firmadır.

 • Makina Taşıma
 • Fabrika Kurulumu
 • Reklam Çalışmaları ( Direk, Tabela, Totem, Foşyo Uygulamaları )
 • Vinç Kiralama
 • Platform Kiralama

Prensipli çalısma anlayısı, kaliteli isciligi tanınan ve müsteri memnuniyetini her zaman üstün tutan firmamız gelen talepleri her zaman dikkate alarak müsteri isteklerine anında cevap verebilmektedir.

Gelişen Türkiye Sanayii’nin değişen ihtiyaçlarına cevap verebilecek nitelikte kaliteli ve güvenirli makine kiralamayı hedef alan şirketimiz,güçlü bir teknik kadroyla ve son derece esnek hizmet kapasitesine sahiptir.
Deneyimli personelimizle fabrika montaj ve demontajları, elektrik santralleri,asistan firmaları reklam sektörlerine ,inşaat firmalarına deneyimli teknik kadrosu, güçlü ve son teknoloji makine parkı ile komple tesisler kurmak, makine teçhizat montaj etmek sureti ile yerli, yabancı yatırımlarda vinç hizmeti sunarak ülkemiz sanayisinin kalkınmasına büyük ölçüde katkı sağlamaktadır..

Vizyon?
Keskin Platform kurulduğu andan itibaren yaptığı her işte “Müşteri Memnuniyeti” odaklı çalışma tarzı ile başarıya ulaşmıştır. Güçlü bir makine parkına sahip firmamız, teknolojiyi takip eden, mühendisliği her an kullanmakla gurur duymaktadır. Firmamız aldığı her iste teknik çalışma becerisine güvenmekte olup, hizmet kalitesinden hiçbir zaman ödün vermemektedir.
Önceliği her zaman kaliteli hizmet vermek olan firmamız 1994 yılında başlamış olduğu temizlik sektöründe tecrübesini zamanla geliştirerek asma iskele ve vinç platform alanında kullanmaya başlamış; 1.20 ve 6.00 metrelik asma iskele çeşitleriyle 2007 yılında faaliyet vermeye başlamıştır. Piyasada artan talebe istinaden 28 metrelik sepetli platform ile sektörde hiçte yabancısı olmadığı bir yatırımla sektörde kararlı,güvenilir ve emin adımlarla hizmet vermeye devam etmektedir. Ayrıca firmamız,asma iskele ve mobil vinçlerin ulaşması mümkün olmayan kör noktalar için iple erişim sistemi(endüstriyel dağcılık)alanlarında da kendisini geliştirmekte ve bu alanda da çeşitli hizmetler vermektedir.

Hakkımızda
f

04

Sepetli Vinç.

Sepetli vinçler, genellikle araç üstüdür, fakat iş makinesi şeklinde de sepet vinçler bulunmaktadır. Sepet Vinç insan gücüyle erişilmesi zor olan yüksek yapıtlara (bina, direk, gemi, uçak vb.) ulaşımı sağlayarak gerekli işin yapılmasına yardımcı olur. Sepet içinde ki personel güvenli bir şekilde işi tamamlar.

05

mobil vinçler.

Mobil vinç, hareketli hale geçebilen vinç çeşitidir. Sabit bir noktada iş yapma zorunluluğunda olmayan vinç türüdür. Mobil vinç yer değiştirerek de değişik mekanlarda görevini yerine getirebilir. Mobil vinçlerin, lastik tekerlekli vinç, paletli vinç ve sepetli vinç gibi türleri vardır.

06

kiralık vinçler.

Teleskopik mobil vinç, düşey ve yatay hareketleri sayesinde genel anlamda her türlü yükün yerini değiştirebilen makinelerdir. Bu makineler genellikle ağır yüklerin kaldırılmasında ve zemine batmış makinelerin kurtarılmasında kullanılırlar.

Vinçler Ne İşe Yarar?

Vinçler Ne İşe Yarar?

Vinçler ağır yükleri kaldırmak, yatay bir şekilde taşımak ya da bir yerden bir yere götürmek amacı ile kullanılan ağır iş makineleridir. Vinçlerin genel aksamı arasında kaldırma halatı, tel halat, zincirler bulunur. Vinç çalışması kullanılacağı işe göre değişir.

Vinçlere çeşitli şantiyelerde, inşaat alanlarında, gemilerde ya da rıhtımlarda sıkça rastlanabilir.

Vinç Çeşitleri

Vinç türleri kullanılacakları çalışma alanına bağlı olarak çeşitli özelliklerde imal edilirler. Sözgelimi rıhtımlarda kullanılması planlanan bir vinç ile inşaatta kullanılması planlanan vincin özellikleri farklıdır. Bu nedenle sipariş edilen vincin ne için kullanılacağı, maksimum ne kadar yük kaldırmasının istendiği gibi ayrıntılar detaylı olarak bildirilmelidir.

Kule Vinç Özellikleri

Kule vinç kullanım amacı genellikle rıhtımda ve inşaatlarda kullanılan çok ağır yüklerin kaldırılmasıdır. Kule vinç kullanımında vinç operatörü, vincin tepe noktasında orta bölümde bulunan kabin içinde vincin çalışmasını yönetir.

Pergel Vinç Özellikleri

Pergel vinç adından da anlaşılacağı gibi 360 dereceye kadar dönüş sağlayarak çalışabilen özel bir vinç türüdür. Pergel vinçler kullanım amacına göre siparişe özel imal edilir. İmalat aşamasında da pergel vincin dönerken kaç derece açıda dönmesi istendiği bildirilmelidir.   

Sepetli Vinç Özellikleri

Sepetli vinç kullanım amacı, merdiven kullanılarak ulaşılmayan yerlere ulaşmaktır. Özellikle itfaiye personeli ya da enerji nakil hattı personeli tarafından çok tercih edilerek kullanılır.

Gezgin Vinç Özellikleri

Gezgin vinçlerin her iki tarafında da ray bulunur. Bu raya bağlı olarak hareket eden, yapılacak işe göre imal edilmiş özel vinçlerdir. Asıl tercih edildikleri yerler şunlardır:

 • Elektrik santralleri,
 • Gemi makine daireleridir.

Tek Ray Vinç

Tek ray vinç de adından anlaşıldığı gibi tek bir ray üzerinde hareket ederler. Daha önceden belirlenmiş kapasitesi kadar yük kaldırmaya yarayan iş makineleridir.

Bu yukarıda sayılanlar en çok kullanım alanı bulunan vinçlerdir. Bunların yanı sıra yine piyasada kullanım alanı bulabilen diğer vinç çeşitleri ise şunlardır:

 • Mobil vinç,
 • Zincirli vinç,
 • Halatlı vinç,
 • Paletli vinçtir.

Vincin türü ne olursa olsun, vinç çalışması yapmanın asıl amacı yük taşınmasıdır.

Vinç Çalışma İlkesi

Vinç çalışma prensibi diğer iş makinelerine benzer özellikler gösterir. Çalışma sistemi kısaca şöyle özetlenebilir:

 • Vinç, motor, dişli ve halatın birbiri ile koordineli çalışması sonucu elde edilen güç ile harekete geçer. 
 • Motor çalıştırılmaya başlandığında güç dişliye geçer, dişli çark sistemine güç geçişi şaft yardımı ile olur.
 • Elde edilen güç makara sistemini harekete geçirir
 • Daha sonra da güç, halata aktarılır.
 • En son aşamada da güç halatın ucunda bulunan devasa kancaya aktarılır
 • Böylece yük taşınması için istenen yukarı ve aşağı hareket meydana gelir.
 • Bütün vinçlerde kanca sistemi çelik döküm kullanılarak imal edilmiştir.

Burada en önemli konu kaldırılacak yük ile doğru orantılı güçte bir motor kullanılmasıdır.

Her vince ait taşıma kapasitesi kullanım amacına göre değişiklik gösterir. Vince kapasitesinin üzerinde yük yüklemek ciddi güvenlik sorunlarında yol açabilir.

Bu durum göz önünde tutularak, daima vinç kullanma konusunda eğitim almış deneyimli profesyonel kişilerle çalışılmalıdır.

Vinç Kullanımı Ve Periyodik Bakımı

Vinç kullanılırken belli zamanlarda bakımı ve kontrolü yapılmalıdır. Vinç ile çalışılmaya başlanmadan önce gereken rutin kontroller yapılmalıdır. Her kullanımdan önce kontrol edilmesi gereken parçalar şunlardır:

 • Halatlar
 • Dişli çark sistemi
 • Vinç şanzıman yağı
 • İkaz ışıkları her kullanımdan önce titizlikle kontrol edilmelidir.

Vinç kontrolü daima uzman kişilerce yapılmalıdır. Vinç çalışması çok tehlikeli bir iş sahası olduğu için gerekli kontroller yapılmadan kesinlikle çalışmaya başlanmamalıdır. Ünlü firmamız https://www.keskinplatform.com duyurular bölümündeki makalelerden detay alabilir projelerinize destek sağlayabilirsiniz.

iletişim FORM

İsminiz(Gerekli)

GEBZE VİNÇ VE PLATFORM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN .

+90 535 381 6744