Darıca Sepetli Vinç

Darıca Sepetli Vinç

Sepetli Vinç Nedir?

Darıca Sepetli Vinç ne demek kısaca tanımlayalım. Sepetli vinç, daha çok araç üstünde yer alır ancak iş makinesi olarak da kullanımı mevcuttur. Darıca Sepetli Vinç Çalışma güvenliği açısından insanlar için risk teşkil edece bölgelerde güvenli ve rahat bir çalışma sağlar. Sepetli vinçin tercih edilme nedenlerinden biri insan gücünün yetemediği yerlere erişimidir. Darıca Sepetli Vinç Ulaşılması güç yapılara çok kolay erişir ve mevcut işlerin daha seri yapılmasını sağlar, işleri kolaylaştırması da cabası. Sahip olduğu teknolojik donanımı sayesinde yüksek alanlarda kolay çalışma yöntemlerinden biri olarak geliştirilmiştir. Sepetli vinç nasıl kullanılır ya da bir diğer deyişle sepetli vinç çalışma prensibi nasıldır sorusunun yanıtı ile devam edelim. Bir platform sistemi vardır. Genellikle mobil yöntemi ile vinç kullanımı sağlanır bu nedenle kullanımı kolay araçlardandır. Darıca Sepetli Vinç İnsan güvenliği başta olmak üzere iş güvenliği açısından da en sık tercih edilen iş makinelerindendir.

 

Darıca Sepetli Vinç

Darıca Sepetli Vinç

Sepetli vinç, daha ziyade bir araç üzerinde yer alan, çalışma bölgesi riskli olan yerlerde güvenlikli bir şekilde çalışmaya yarayan iş makinelerine verilen isimdir. Darıca Sepetli Vinç Bu tür makinelerin daha çok tercih edilme sebebi ise insan gücünün yetmediği ya da insanın erişemeyeceği yerlere kolaylıkla erişebilmesi bununla beraber hali hazırdaki işlerin daha hızlı bir şekilde bitmesine yardımcı olmasıdır.

Sepetli vinçler, ihtiyaca göre farklı tip ve ağırlıkta olabilmektedir. Çalışılacak alanın yükseklik ve konumuna göre farklı skalalarda modelleri bulunmaktadır. Bu sebeple platform yüksekliği olarak 20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70, 84 metrelik modeller bulunmaktadır. Bunlar çalışılacak alana göre tercih sebebi olmaktadır. Hangi yükseklikte çalışılacaksa o yüksekliğe göre sepetli vinç tercihi yapılacak ve işlem hızlı bir süreçte işlenecektir.

3,5 ton hafif kamyon ile taşınabilen vinçler, 20-25 metreye kadar ulaşabilen yapıdadır. Bu vinçler şehir içerisinde kolaylıkla kullanılabilme potansiyeline sahiptir. Dar ve girilemeyecek alanlarda bulunan yüksek yapılara ulaşmada büyük kolaylık sağlamaktadırlar. 7,5 ton hafif kamyonlarla taşınabilmekte olan 30 metrelik vinçler ise rahat ve bir o kadar hızlı çalışma imkanı sağlamaktadırlar. Kullanım alanları olarak reklam panoları, direkler ve yüksek yapılar sayılabilir. 45 metreye kadar yükselen vinçler ise ortalama 15 tonluk kamyonlarla taşınabilmektedir. Darıca Sepetli Vinç İnşaatlarda, yüksek yapılarda büyük kolaylık sağlarlar. 53 metreye ulaşabilen yapıda olan vinçler ise 26 ton kapasiteli kamyonlarla taşınabilirler. Bu araçlar oldukça yüksek bir mesafeye ulaşmakla beraber birçok işi hem hızlı hem de oldukça güvenli bir şekilde yapmaya yardımcı olmaktadır. 72 metrelik vinçler için ise 32 ton kapasiteli kamyonlar taşımaktadır. Bu denli yüksek olan yapılarda çok büyük erişim kolaylığı sağlamakla beraber işin hızlanmasında etkilidirler.

Darıca Sepetli Vinç Bu modellerin hepsi mobil yani taşınabilir olarak hizmet vermektedir. Bununla beraber eklemli ya da eklemsiz platformlar mevcut olup kendinden yürüyüşlü platformlar da tercih edilebilir. Bunlardan bazılarına genel kullanımda örümcek adı verilmektedir. Eğer çalışma alanı kapalı ise genellikle bu örümcekler tercih sebebidir. Makaslı platformlar ise kamyon ile çalışılacak yerlere kurulurlar. Bunlar sayesinde kamyona ihtiyaç kalmadan çalışmak mümkün hale gelmektedir. Darıca Sepetli Vinç Endüstriyel alanlarda bu tip makineler daha çok tercih edilirler. Kendinden yürüyüşlü tipler iki çeşittir. Bunlar dizel makaslı platformlar ve elektrikli makaslı platformlar olarak bilinmektedir.

Genel olarak çevremize baktığımızda sepetli vinç kullanımının hemen her yapı iyileştirme alanında sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Cam temizliklerinden yüksek yapıların cephe tadilatlarında, montaj, sıva, boya, tadilat ve tamir gibi işlemlerde sık bir şekilde tercih edilmektedir. Firmalar, özellikle iş sağlığı ve güvenliği açısından bu makineleri tercih etmektedirler. Çünkü bu platformlar işçi sağlığı konusundaki önemli bir açığı bu şekilde sağlam bir vaziyette kapatmaktadırlar. İşlerin hızlanması, işgücünün verimli bir şekilde kullanılması bu platform ve makineler sayesinde olmaktadır.

Darıca Sepetli Vinç

Darıca Sepetli Vinç kiralama

Sepetli Vinç Kullanım Alanları

Darıca Sepetli Vinç kiralama

Sepetli vinç kullanım talimatı yönlendirmesi ile yalnızca vinç operatörü tarafından kullanılabilir. Kullanımı kolay gibi dursa da mutlaka işinin ehli ve ehliyet sahibi operatörler tarafından kullanılmalıdır. Sepetli vincin kullanım alanı oldukça geniştir; otoyol levhalarının değişiminde ya da montajında, üst geçitlerde, köprülerin bakım ve onarımında, bakım ve levha işlerinde, parklarda, bahçelerde, inşaat alanlarında, limanlarda, nakliye ve taşımacılık sektöründe, havalimanlarında, fabrika ve imalathanelerde sıkça kullanılır. Sepetli vincin çalışma yerini yüksek alanda çalışma gerektiren yerler olarak özetlemek mümkündür. Darıca Sepetli Vinç Kiralama Sepetli vinç kaldırma kapasitesi nedir sorusunun yanıtı ile devam edelim. Sepetli vincin bom uzunluğu genellikle 25 ila 75 metre arasında değişebilir. Sepetli vinç belirli bir mekanizma ile çalışır bu nedenle gerekli yükseklik ayarlaması yapılarak istenilen alanda kolayca hizmet vermesi sağlanabilir.

Darıca Sepetli Vinç Kiralama

Darıca Sepetli Vinç Tıpkı pek çok iş makinasında olduğu gibi sepetli vinçlerde de satın almak yerine vinç kiralama yoluna gidilebilir. Sepetli vinç kiralama sistemindeki araçlar, sepetlerin büyüklüklerine ve kapasitelerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle sepetli vinç kiralama fiyatı ya da sepetli vinç fiyatları tamamen kullanım alanı ve kapasitesine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Ayrıca tonaj farklılıkları da kaldırılan tonun ağırlığına ve çıkacakları yüksekliklere bağlı olarak belirlenir bu nedenle aslında her şey sepetli vinçin nerede ve hangi koşullarda kullanılacağına bağlıdır.
Hizmetlerimiz
İnşaat şantiyelerinde, Havaalanlarında,Tersanelerde, Fabrika Alanlarında,Fuar alanlarında, Elektrik Kurumunda ve Santrallerde,Belediyelerde, Trafik Işıklarında,Garajlarda ve Diger Alanlarda,Klima ve havalandirma tesis montajında,
Boya ve Cephe temizlik işlerinde,Dekorasyon ve Reklam işlerinde,Çatı, Ytong, Kolon, Demo, Çelik konstrüksiyon montajı,Cam silme, Bina Boyama,25 mt. ye kadar Çalışma platformları ,Cephe Temizliği ve Montajı,Fabrika İçi Tadilat İşleri, Söküm Demonte İşleri, Dış Cephe İşleri,Reklam Panoları Montajı, Cam Silme, Gsm Montaj İşleri,Film Çekimleri, İnsan Gücü İle Ulaşılamayacak Noktalar,
gibi tüm işlemlerde Star Platform Vinç Kiralama Hİzmetleri olarak Saatlik, Günlük, Haftalık ve Aylık Platform kiralama seçenekleri ile hizmetinizdeyiz. Vinçler

Mobil vinçler, adından da anlaşılabileceği gibi seyyar olarak her yere gidebilen,

hareketli vinçlerdir.

Makaslı Platformlar

Çekilebilir Hidrolik Makaslı Personel Yükseltici Platformlar fazla yükseklik gerekmeyen, fakat daha fazla çalışma alanı ve daha ağır kaldırma kapasitesi gereken işlerde kullanılır.Araç üstü Platformlar

Araç üstü platformlar dikey olarak uzayan ve çelik bir tabanm üzerine monte edilmiş ve uç kısmına iş platformu bağlı olan alüminyum mastlardan oluşur.

Örümcek Platformlar

Çalışma alanı genellikle dar, hassas zemine sahip yerler, ulaşılması zor, iç ve dış mekan olan Örümcek platform olarak anılan paletli platformlar ile çalışmalarınız oldukça kolaylaşacaktır.

Hizmetler       

Firmamız

Hakkında

 

Konum ve iletişim

Telefon Bilgilerimiz

0535 381 67 44

+90 535 381 6744