Hizmetlerimiz

Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

GEBZE SEPETLİ VİNÇ

Sepetli vinç

Çalışma güvenliği bakımından insanlar için riskli bölgelerde güvenlikli ve rahat bir şekilde çalışılmasını sağlayan, daha ziyade araç üstünde yer alan ancak iş makinesi olarak da bulunabilen araçlardır.

Bu tür araçların ve iş makinelerinin tercih edilmesinin en önemli nedeni, insan gücüyle yapılması ve ulaşılması güç olan yüksek yapılara çok daha kolay ulaşılmasını, mevcut işlerin daha hızlı ve kolay bir şekilde yapılmasını sağlamasıdır.

Sepetli vinçlerin ihtiyaca yönelik farklı tip ve tonajlarda çeşitleri bulunmaktadır. Çalışılacak yerin konumuna ve yüksekliğine göre değişik skalalarda modelleri bulunan bu platformlar 20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70 ve 84 metrelik modelleriyle ihtiyaç sahiplerine hizmet vermektedir. Kısaca bilgi vermek gerekirse;

20-25 metreye kadar ulaşabilen vinçler 3,5 ton hafif kamyon ile taşınabilmektedir. Şehir içinde kolaylıkla kullanılabilen bu vinçler dar ve sıkışık alanlardaki yüksek yapılara ulaşmada büyük kolaylık sağlamaktadır. 30 metrelik vinçler de 7,5 ton hafif kamyonlarla taşınmakta, hızlı ve rahat bir çalışma imkanı sağlamaktadır. Kullanım alanları olarak yüksek yapı, direkler ve reklam panoları gibi alanları sayabiliriz. 45 metreye kadar ulaşabilen vinçler de 15 tonluk kamyonlarla taşınabilmekte, yüksek yapılarda ve inşaatlarda büyük kolaylıklar sağlamaktadır. 53 metreye ulaşabilen vinçler 26 ton kamyonlarla taşınmaktadır. Oldukça yüksek bir mesafeye ulaşabilen bu araçlarla birçok iş hem hızlı hem de güvenli bir şekilde yapılabilmektedir. 72 metrelik vinçler ise 32 ton kamyon ile taşınmakta, bu yüksekliklere ulaşan yapılarda büyük iş kolaylığı sağlamaktadır.

 

Mobil Platform Nedir ?

Tüm bu modeller mobil olarak hizmet veren platformlardır. Buna ilaveten eklemli ve eklemsiz platformlar ile kendinden yürüyüşlü platformlar da bulunmaktadır. Bazılarına örümcek adı verilmektedir ve kapalı çalışmalarda bunlar tercih edilmektedir. Makaslı platform olarak bilinen platformlar kamyonla çalışılacak olan yere kurulur ve kamyona ihtiyaç duymaksızın çalıştırılır. Daha çok endüstriyel alanlarda kullanılan bu platformların kendinden yürüyüşlü tipleri, dizel makaslı platformlar ve elektrikli makaslı platformlar şeklinde iki çeşittir.

Sepetli vinç kullanım alanları itibariyle oldukça geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Yüksek yapıların dış cephe tadilatlarında, cam temizliklerinde, boya, sıva, montaj, tamir ve tadilat gibi işlerde sıklıkla kullanılmaktadır. İşçi güvenliği açısından firmaların önemli olan bu konudaki açığını kapatan platformlar, insan gücünün randımanlı ve yerinde kullanılmasına olanak vermekte, işlerin tamamlanmasında süre ve iş gücü kazanmalarını sağlamaktadır. 

Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

MOBİL VİNÇLER

Mobil Vinç Nedir? Mobil Vinçler Nerelerde Kullanılır?

Seyyar olarak her yere gidebilen bu vinçler, tekerlek yada palet sistemleri sayesinde istenilen yer değişimi ve manevraları yapabilme özelliğine sahip vinçlerdir. Bu vinçler özel olarak imal edilir ve çoğu zaman tır benzeri bir araç ile iş makinesi bütünleşmesi ile ortaya çıkan hibrid bir görüntüsü vardır. Bu görünüm kullanım amacına göre çeşitlilik göstermektedir. Mobil vinçlerin temel amacı, ağır yükleri bir yerden başka bir yere aktarmak ile  beraber hem iş hem de zaman tasarrufu sağlamaktadırlar. Ayrıca mobil vinçlerde emniyet önlemleri kolayca alınabilir ve kullanımları karmaşık değildir. Makine sanayisinden inşaat işlelerine kadar pek çok alanda kullanılan mobil vinçler, ev eşyası taşımak gibi basit işlerde de bile kullanılmaktadır.

Mobil vinçlerin Avantaj ve Dezavantajları:

1)Mobil olmaları büyük bir avantaj olmasına karşın çok ağır yüklerde kullanılamamaları bir dezavantaj olarak karşımıza çıkmaktadır.

2)Ulaşım kolaylığı olmasına rağmen bu ulaşım sadece kısa mesafeler için geçerlidir.

3)Pratik ve kullanımı kolaydır fakat yükün taşınması esnasında tehlikelere açıktır.

4)Kısa mesaferlerde yükün taşınmasını kolaylaştırıken eğimli arazilerde devrilme riski taşıması çok dikkat edilmesi gereken husustur.

Mobil Vinçlerin Bakımı:

Mobil vinçlerin bakımı, çalışma saatine göre günlük, aylık ve yıllık olarak düzenli olarak hem yürüyen aksamı hemde vinç bölümü kısmında yapılmalıdır. Çelik halat ve bom ucu kesinlikle her gün kontrol edilmesi gereken parçlardır. Dişli ve çark sistemindeki yağ miktarının kontrolü de mutlaka her gün kontrol edilmesi gerekenlerdendir. Kısa periyotlu kontrolü vinç operatörü olan teknik personel yapabilirken diğer bakım ve kontroller bir makine mühendisi tarafından yapılmalıdır. Mobil vinçlerin bakımı diğer tüm araçlarda olduğu gibi zamanında ve doğru yapılmalıdır. Aksi halde ciddi tehlikelerle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Mobil Vinçlerde İş Sağlığı ve Güvenliği Önlemleri :

Ağır iş makinesi kapsamında olan mobil vinçler, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına kesinlikle uyularak hizmete sunulması gereken araçlardır. Basit bir örnek vermek gerekirse mobil vinçlere kullanımı esnasında 25 metreden fazla yaklaşılmaması gerekir. Çok önemsenmeyen bu kuralın ne kadar önemli olduğu olası bir tehlike anlaşılacaktır fakat uyulmaması durumunda çok olabilir. Mobil vinçlerin üzerinde bulunması gereken uyarı levhaları mutlaka olmalı ve vinç yeterli donanıma sahip olmayan operatörler tarafından kullanılmamalıdır. Keskin Platform olarak Gebze ve civarında her türlü vinç hizmetinde 7/24 yanınızdayız. Sadece telefon etmeniz yeterli.

Hizmetlerimiz
Hizmetlerimiz

Kiralık Platform

Platform Nedir Hangi Alanlarda Kullanılır ?

 

Günümüzde inşaat ve yüksek yerlerin onarımında birçok makine ve malzeme kullanılmaktadır. Yüksek binaların yapımı ile birlikte yükseklik sağlayan makineler tercih edilmeye başlanmıştır. Platform diğer adı ile personel yükseltici yüksek alanlarda faaliyet gösteren makinelerden olmaktadır. Şehirsel yapılarda oldukça sık kullanılan bir ürün olmaktadır. İnşaat sektöründe ise bitmiş ya da devam eden faaliyetlerde kiralık platform kullanılmaktadır. Platform çeşitleri arasında teleskopik, eklemli, makaslı birçok farklı çeşit mevcuttur. Tercih edilen kiralık platformlar işlevsel özelliklerine göre seçilmektedir.

Belirli yüksekliklere erişebilen kiralık platformlar farklı şekillerde işlemlere yardımcı makinelerdir. Farklı türlere sahip olan kiralık platform çeşitleri gerekli niteliklere göre seçilmektedir. Firmamız kiralık platform çeşitlerini gerekli alanlarda kullanılması amacı ile kiralamaktadır. Kiralık platform belirli bir ağırlık kapasitesine sahip araçlar olmaktadır. Maksimum ağırlığın geçilmesi ise güvenlik sorunlarına neden olabilmektedir. Maksimum ağırlık, yükseklik seviyeleri, kullanım şekilleri ise firmamız tarafından bilgilendirilerek kiralanmaktadır.

Platform Kiralama

Yüksek alanlarda yardımcı ve belirli ölçüde ağırlık kaldıran platform türleri belirli zaman dilimleri için kiralanabilmektedir. Platform kiralama satın alma durumundan daha avantajlı olmaktadır. Makinenin kullanımı ve belirli özellikleri ile de kullanıcılara avantajlar sağlanabilmektedir. İnşaat işi, onarım, bakım, tadilat gibi yüksek alanlarda kullanılan platform iş maliyetini düşürmektedir. Satın alınan bir platform türü yerine kiralık platform kullanıcılara maddi olarak avantaj sağlamaktadır. Firmamız tarafından kiralık platformlar gerekli bakım ve onarımlara tabii tutularak kullanıcılara sunulmaktadır.

Aynı zamanda makinenin depolanması, sigortası, bakımı gibi maliyetler ve durumlar da aynı şekilde avantaja dönüşmüş olmaktadır. Kiralık platform iş bitimi firmamızda depolanarak tekrardan iş başlama zamanında teslim alınabilmektedir. Çeşitli ürünler içerisinde projeye en uygun makine türü ve özellikleri firmamız tarafından kullanıcıya aktarılmaktadır. Kiralık platformlar gerekli alanlarda belirli ağırlık ölçülerine göre hizmet verebilmektedir. Aynı şekilde hareket durumu ve alan darlığı da platformlar içerisinde dikkat edilmesi gereken hususlardan olmaktadır. Kiralık platform çeşitleri gerekli gün, hafta, ay içerisinde kullanıcılara sunulmaktadır. İş bitimi ile ise platform teslim edilerek birçok maliyet avantajı sağlanmaktadır. Firmamız tarafından uygun fiyatlara kiralık platform türleri hizmet vermektedir.

Platform Kullanımı

Platform Kiralama

Kaldıraç amacı ile kullanılan makinelerin kendilerine özel güvenlik ve kullanım durumları mevcuttur. Kiralık platform araçlar ise tekerlekli bir yapıya sahiptir. Gövdesinin üzerinden yukarı doğru çıkan düzenek ile işlemlerin yapılmasını sağlamaktadır. Kiralık platform boyutları, maksimum erişebilecekleri yükseklikleri, kullanım talimatları ve alanları farklılık gösterebilmektedir. Belirtilen farklılıklar üzerine kiralık platformlar firmamız tarafından uzman personeller ile bilgilendirilerek kiralanmaktadır. Kiralık platform çeşitleri; dikey, eklemli ve makaslı olarak işlem görmektedir. Belirtilen kiralık platform türlerinden en çok tercih edileni ise makaslı platform çeşidi olmaktadır.

Makaslı Platform Kiralama

Makaslı kiralık platformlar ise akülü ya da dizel olarak kullanılmaktadır. Yüksekliğin çok fazla olmadığı faaliyet alanları için kiralanmaktadır. Akülü makaslı platform türü kapalı alanlara göre dizayn edilmiş bir makine çeşididir. Çevresel koşulların uygun olması akülü makaslı platform türlerinde gerekli bir koşul olmaktadır. Açık alanda bulunan, zorlu çevre şartlarında ise dizel makaslı platform türleri tercih edilmektedir. Yapısı itibari ile zorlu alanlarda rahatlıkla sabitlenebilerek hareket edebilme kabiliyetine sahiptir. Kiralık platform işleminde belirli koşullar göz önünde bulundurularak seçim yapılmalıdır. Öncelikle çalışma alan yüksekliğinin belirlenmesi platform türünün seçiminde gerekli özelliklerden olmaktadır. Aynı şekilde kiralık platform makinelerin maksimum taşıma kapasitesi ile işlem yapılacak durumdaki ağılık kapasitesinin uyumlu olması gerekmektedir.

Çalışma alanın genişliği ya da darlığı da kiralık platform tür seçiminde etkili olmaktadır. Kapalı alan ya da açık alan platformları farklılık göstereceği için bu durum da göz önünde bulundurulmalıdır. Maksimum yükseklikteki platform türünde daha yüksek alanlarda işlem yapabilmek için ek uzantıya ihtiyaç olup olmaması da göz önünde bulundurulacak durumlardandır. İnşaat, yapı, onarım gibi işlem durumunun güvenlik seviyesi kiralanacak platform türü için gerekli özellikler arasındadır. Firmamız farklı türlerde makine ve vinç kiralama faaliyeti yapmaktadır. Teknolojik gelişmeler ile birlikte kullanılan makineler geliştirilerek hizmete sunulmaktadır.

Ekonomik açıdan gerekli fiyatlandırmalar sağlanarak verimli ve etkin iş süreci sağlanmaktadır. Danışman hizmeti ile birlikte yapılacak faaliyetin nitelikleri göz önünde bulundurularak hizmet verilmektedir. Verimli ve kaliteli kiralama hizmeti ile birlikte yüksek iş güvenliği sağlanmaktadır. Belirli aralıklarla bakım ve onarımı gerçekleştirilen makineler belirli zaman dilimleri içerisinde kiralanabilmektedir.

GEBZE VİNÇ VE PLATFORM İHTİYAÇLARINIZ İÇİN ..

+90 535 381 6744