Gebze Kiralık Vinç

Gebze Kiralık Vinç

Gebze Kiralık Vinç Gebze içerisindeki pek çok bina, özellikle de yüksek katlı olanlar, zaman zaman onarıma, bakıma, temizliğe ya da kimi ekleme çıkarmaların yapılmasına ihtiyaç duyuyor. Gebze Kiralık Vinç Özellikle de bazı cepheleri duyuru panosu gibi kullanılabilen, caddeye bakan ve çok fazla insanın önünden geçtiği bölgelerde bunları hızlı bir şekilde yapmak oldukça önemli. Önemli, çünkü özellikle reklam verenler bu tarz duyuruların hemen hayata geçmesini ister ve anlaşma yapıldığı andan itibaren kronometre işlemeye başlar. Gebze Kiralık Vinç Önemli, çünkü hele ki kurumsal bir şirketin binasından sorumluysanız, bu tarz binaların düzenli temizliklerinin, pano değişimlerinin ve benzer çalışmalarının bir an evvel tamamlanması gerekliliğinin ne derece önem taşıdığını da biliyorsunuz demektir.

Gebze sepetli vinç kiralama

sizi bu noktada hem büyük çapta bir maliyetten kurtarıyor, hem de hızlı hizmet almanıza, dolayısıyla da hızlı bir şekilde hizmet vermenize olanak sağlıyor.

Gebze vinç kiralama

sayesinde sepetli vinçlerin düzenli kullanımını sağlamanın yanı sıra, bu tarz ürünlerin ihtiyaç duyduğu düzenli bakım işlerinden de sıyrılmış oluyorsunuz, zira firmamız bu tarz çalışmaları size sepetli vinci kiralamadan evvel çoktan yapmış oluyor.

Gebze sepetli vinç kiralama

sizin için de aciliyetli bir ihtiyaçsa ve bakım masrafları, satın alma, depolama gibi ekstra yüklerle uğraşmak istemiyorsanız Gebze Kiralık Vinç firmamıza başvurun. Firmamız size gereken hizmeti fazlasıyla yerine getirecek, size de tüm bunların sonrasında yapılan çalışmanın keyfini sürmek kalacaktır.

Gebze Kiralık Vinç

keskinplatform

Sepetli Vinç Nedir, Ne İşe Yarar?

Sepetli vinç daha çok merdiven kullanılarak erişilemeyen yerlerde kullanılır. Sepetli vinç kullanımı özellikle itfaiyeciler, enerji nakil hattı çalışanları tarafından tercih edilir. Gebze Kiralık Vinç Sokak lambaları ya da enerji hatları bakım onarım işlerinde çalışanların kullandıkları vinçler sepetli vinçlerdir.

Sepetli Vinç Tanımı

Sepetli vinç nedir dendiğinde, çalışma güvenliği açısından riskli bölgelerde görev yapmak zorunda kalan insanların güvenliğini sağlamak için kullanılan ve araçların üzerinde bulunan korunaklı platformlardır denilebilir.

Kiralık vinç yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sepetli Vinç Kullanımının Avantajı

Sepetli vinç kullanımında en önemli avantaj, insan emeği ve gücü ile yapılması planlanan fakat ulaşılması tehlikeli ve riskli yerlere güvenli bir şekilde erişilmesine olarak sağlanmasıdır. Böylece insan gücünün olabilecek en verimli şekilde kullanılması sağlanır. Sepetli vinç kullanımı işlerin yapım aşamasında süreden ve insan gücünden tasarruf edilmesine yol açarlar.

Sepetli Vinç Çeşitleri

Sepetli vinç türleri kullanılacakları işe göre belirlenir. Başlıca çeşitler şunlardır:

 • 20 metre modeller
 • 25 metre modeller
 • 30 metre modeller
 • 43 metre modeller
 • 45 metre modeller
 • 53 metre modeller
 • 60 metre modeller
 • 65 metre modeller
 • 68 metre modeller
 • 70 metre modeller
 • 84 metre modellerdir

Bütün modeller hareketli olarak kullanılabilir.

Gebze Örümcek Platform Ve Makaslı Platform

Örümcek platformlar ile makaslı platformlar da piyasada çok kullanılan sepetli vincin modelleridir. Piyasada bulunan ve kendinden yürüyen, eklemli ya da eklemsiz platformlu modellerden bazılarına ‘’Örümcek’’ adı verilir. Örümcek daha çok kapalı çalışma sahaları için uygundur.

Makaslı platformlar olarak bilinen bir başka tür sepetli vincin çeşididir. Makaslı platform, kamyonla çalışılması planlanan sahaya getirilerek kurulumu yapılır. Bu modeller ile çalışıldığı zaman zarfında kamyona gereksinim yoktur. Makaslı platformlar daha çok sanayiide kullanım alanı bulurlar. Makaslı platformların alt çeşitleri vardır. Bu çeşitler şunlardır:

 • Kendinden yürüyüşlü
 • Dizel makaslı,
 • Elektrikli makaslı platformlardır.

20 -25 Metre Vinç Modeli Özelliği

20-25 Metrelik vinçler için en uygun taşıma aracı 3.50 ton hafif kamyondur. Özellikle şehir içinde çok rahat kullanılabilen modellerdir. Dar sahalar konumlanan, yüksek mesafelere ulaşılması için tercih edilirler.

30 Metre Vinç Modeli Özelliği

30 Metrelik vinç modelleri için taşıma aracı olarak 7.50 ton kamyonlar tercih edilir. Bu modeller çabuk ve kolay çalışabilme şartları sağlarlar. Daha çok yüksek yapılara, reklam panolarına ya da direklere ulaşmak için tercih edilir.

45 Metre Vinç Modeli Özelliği

45 Metrelik vinç modellerini taşımak için 15 tonluk kamyonlar uygundur. İnşaatlar ve yüksek yapılarda çalışma şartlarını kolaylaştırırlar.

53 Metre Vinç Modeli Özelliği

53 Metrelik vinç modelleri ise 26 tonluk kamyonlar ile taşınmalıdır. Mesafe çok yüksek olduğu için çabuk, kolay ve güvenli olarak işlerin tamamlanması başka türlü mümkün değildir.

72 Metre Vinç Modeli Özelliği

72 Metrelik vinç modelleri ise en az 32 tonluk kamyonlar ile taşınmalıdır.

Ayrıca Gebze vinç firmalarına bakabilirsiniz.

Vinç Kullanım Sahası

Sepetli vinçlerin kullanıldığı alanlar çok çeşitlidir. Sepetli vincin başlıca kullanım alanları şunlardır:

 • Yüksek yapıların cam temizliğinde,
 • Yüksek yapıların tadilat işlerinde,
 • Baca bakımı ve montajında,
 • Tabela, branda, vinil gerilmesi,
 • Enerji santralleri onarımı,
 • Rüzgar gülü kanat bakımı,
 • Televizyon, sinema çekimleri,
 • Yüksek yapıların boya, sıva, montaj vb. işlerinin yapılması sırasında kullanılırlar.

Sepetli vinç kullanımı pratik bir görünümde olsa dahi mutlaka profesyonel kişiler tarafından kullanılmalıdır. Sepetli vinç operatörü de tıpkı diğer vinç operatörlerinin olduğu gibi ‘’Kaldırma ve Yükleme Tipi İş Makinesi Kullanım Operatörlük Belgesi’’ sahibi olmalıdır. Operatörlük belgesi olmadan çalışmak kanunlara aykırı olup, cezai müeyyidesi vardır.

Gebze Kiralık Vinç

keskinplatform

 

Gebze Kiralık Platform

Sepetli Vinç Nedir?

Sepetli vinç ne demek kısaca tanımlayalım. Sepetli vinç, daha çok araç üstünde yer alır ancak iş makinesi olarak da kullanımı mevcuttur. Çalışma güvenliği açısından insanlar için risk teşkil edece bölgelerde güvenli ve rahat bir çalışma sağlar. Sepetli vinçin tercih edilme nedenlerinden biri insan gücünün yetemediği yerlere erişimidir. Ulaşılması güç yapılara çok kolay erişir ve mevcut işlerin daha seri yapılmasını sağlar, işleri kolaylaştırması da cabası. Sahip olduğu teknolojik donanımı sayesinde yüksek alanlarda kolay çalışma yöntemlerinden biri olarak geliştirilmiştir. Sepetli vinç nasıl kullanılır ya da bir diğer deyişle sepetli vinç çalışma prensibi nasıldır sorusunun yanıtı ile devam edelim. Bir platform sistemi vardır. Genellikle mobil yöntemi ile vinç kullanımı sağlanır bu nedenle kullanımı kolay araçlardandır. İnsan güvenliği başta olmak üzere iş güvenliği açısından da en sık tercih edilen iş makinelerindendir.

Sepetli vinç, daha ziyade bir araç üzerinde yer alan, çalışma bölgesi riskli olan yerlerde güvenlikli bir şekilde çalışmaya yarayan iş makinelerine verilen isimdir. Bu tür makinelerin daha çok tercih edilme sebebi ise insan gücünün yetmediği ya da insanın erişemeyeceği yerlere kolaylıkla erişebilmesi bununla beraber hali hazırdaki işlerin daha hızlı bir şekilde bitmesine yardımcı olmasıdır.

Gebze Kiralık Platform

Sepetli vinçler, ihtiyaca göre farklı tip ve ağırlıkta olabilmektedir. Çalışılacak alanın yükseklik ve konumuna göre farklı skalalarda modelleri bulunmaktadır. Bu sebeple platform yüksekliği olarak 20, 25, 30, 43, 45, 53, 60, 65, 68, 70, 84 metrelik modeller bulunmaktadır. Bunlar çalışılacak alana göre tercih sebebi olmaktadır. Hangi yükseklikte çalışılacaksa o yüksekliğe göre sepetli vinç tercihi yapılacak ve işlem hızlı bir süreçte işlenecektir.

Gebze Kiralık Platform

Gebze Kiralık Platform

3,5 ton hafif kamyon ile taşınabilen vinçler, 20-25 metreye kadar ulaşabilen yapıdadır. Bu vinçler şehir içerisinde kolaylıkla kullanılabilme potansiyeline sahiptir. Dar ve girilemeyecek alanlarda bulunan yüksek yapılara ulaşmada büyük kolaylık sağlamaktadırlar. 7,5 ton hafif kamyonlarla taşınabilmekte olan 30 metrelik vinçler ise rahat ve bir o kadar hızlı çalışma imkanı sağlamaktadırlar. Kullanım alanları olarak reklam panoları, direkler ve yüksek yapılar sayılabilir. 45 metreye kadar yükselen vinçler ise ortalama 15 tonluk kamyonlarla taşınabilmektedir. İnşaatlarda, yüksek yapılarda büyük kolaylık sağlarlar. 53 metreye ulaşabilen yapıda olan vinçler ise 26 ton kapasiteli kamyonlarla taşınabilirler. Bu araçlar oldukça yüksek bir mesafeye ulaşmakla beraber birçok işi hem hızlı hem de oldukça güvenli bir şekilde yapmaya yardımcı olmaktadır. 72 metrelik vinçler için ise 32 ton kapasiteli kamyonlar taşımaktadır. Bu denli yüksek olan yapılarda çok büyük erişim kolaylığı sağlamakla beraber işin hızlanmasında etkilidirler.

Bu modellerin hepsi mobil yani taşınabilir olarak hizmet vermektedir. Bununla beraber eklemli ya da eklemsiz platformlar mevcut olup kendinden yürüyüşlü platformlar da tercih edilebilir. Bunlardan bazılarına genel kullanımda örümcek adı verilmektedir. Eğer çalışma alanı kapalı ise genellikle bu örümcekler tercih sebebidir. Makaslı platformlar ise kamyon ile çalışılacak yerlere kurulurlar. Bunlar sayesinde kamyona ihtiyaç kalmadan çalışmak mümkün hale gelmektedir. Endüstriyel alanlarda bu tip makineler daha çok tercih edilirler. Kendinden yürüyüşlü tipler iki çeşittir. Bunlar dizel makaslı platformlar ve elektrikli makaslı platformlar olarak bilinmektedir.

Genel olarak çevremize baktığımızda sepetli vinç kullanımının hemen her yapı iyileştirme alanında sıklıkla tercih edildiğini görüyoruz. Cam temizliklerinden yüksek yapıların cephe tadilatlarında, montaj, sıva, boya, tadilat ve tamir gibi işlemlerde sık bir şekilde tercih edilmektedir. Firmalar, özellikle iş sağlığı ve güvenliği açısından bu makineleri tercih etmektedirler. Çünkü bu platformlar işçi sağlığı konusundaki önemli bir açığı bu şekilde sağlam bir vaziyette kapatmaktadırlar. İşlerin hızlanması, işgücünün verimli bir şekilde kullanılması bu platform ve makineler sayesinde olmaktadır.

Gebze Kiralık Vinç

Gebze Kiralık Platform

Gebze Kiralık Platform

Sepetli vinç kullanım talimatı yönlendirmesi ile yalnızca vinç operatörü tarafından kullanılabilir. Kullanımı kolay gibi dursa da mutlaka işinin ehli ve ehliyet sahibi operatörler tarafından kullanılmalıdır. Sepetli vincin kullanım alanı oldukça geniştir; otoyol levhalarının değişiminde ya da montajında, üst geçitlerde, köprülerin bakım ve onarımında, bakım ve levha işlerinde, parklarda, bahçelerde, inşaat alanlarında, limanlarda, nakliye ve taşımacılık sektöründe, havalimanlarında, fabrika ve imalathanelerde sıkça kullanılır. Sepetli vincin çalışma yerini  yüksek alanda çalışma gerektiren yerler olarak özetlemek mümkündür. Sepetli vinç kaldırma kapasitesi nedir sorusunun yanıtı ile devam edelim. Sepetli vincin bom uzunluğu genellikle 25 ila 75 metre arasında değişebilir. Sepetli vinç belirli bir mekanizma ile çalışır bu nedenle gerekli yükseklik ayarlaması yapılarak istenilen alanda kolayca hizmet vermesi sağlanabilir.

Gebze Kiralık Platform

Gebze Kiralık Platform

Sepetli Vinç Kiralama Firması

Tıpkı pek çok iş makinasında olduğu gibi sepetli vinçlerde de satın almak yerine vinç kiralama yoluna gidilebilir. Sepetli vinç kiralama sistemindeki araçlar, sepetlerin büyüklüklerine ve kapasitelerine göre farklılık gösterir. Bu nedenle sepetli vinç kiralama fiyatı ya da sepetli vinç fiyatları tamamen kullanım alanı ve kapasitesine bağlı olarak değişkenlik gösterecektir. Ayrıca tonaj farklılıkları da kaldırılan tonun ağırlığına ve çıkacakları yüksekliklere bağlı olarak belirlenir bu nedenle aslında her şey sepetli vinçin nerede ve hangi koşullarda kullanılacağına bağlıdır.

HİZMETLERİMİZ

Çekilebilir Makaslı Personel Platformu Mini Makaslı Çekilebilir Personel Platformu Kendinden Yürüyüşlü Makaslı Personel Platformu Arazi Tipi Makaslı Personel Platformu Çekilebilir Teleskopik Personel Platformu gibi bir çok Personel Kaldırma Platformaları ile siz müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarını karşılamaktayız. Platform çeşitlerimizi öğrenmek için bizi arayabilirsiniz .

İnşaat şantiyelerinde, Havaalanlarında, Tersanelerde, Fabrika Alanlarında, Fuar alanlarında, Elektrik Kurumunda ve Santrallerde, Belediyelerde, Trafik Işıklarında, Garajlarda ve Diger Alanlarda, Klima ve havaalandirma tesis montajında,
Boya ve Cephe temizlik işlerinde, Dekorasyon ve Reklam işlerinde, Çatı, Ytong, Kolon, Demo, Çelik konstrüksiyon montajı, Cam silme, Bina Boyama,25 mt. ye kadar Çalışma platformları ,Cephe Temizliği ve Montajı, Fabrika İçi Tadilat İşleri, Söküm Demonte İşleri, Dış Cephe İşleri, Reklam Panoları Montajı, Gsm Montaj İşleri, Film Çekimleri, İnsan Gücü İle Ulaşılamayacak Noktalar, gibi tüm işlemlerde Keskinplatform olarak ve İstanbul`un tüm semtlerinde her türlü vinç hizmetinde 7/24 yanınızdayız. Sadece telefon etmeniz yeterli.

 

+90 535 381 6744